ארכיון - קולות קוראים

קול קורא: סקר נראטיבי בנושא הטרדות מיניות באקדמיה (בעברית ובערבית)

אקדמיה לשוויון:

סקר נראטיבי בנושא הטרדות מיניות באקדמיה (בעברית ובערבית), ביוזמת צוות המאבק בהטרדות מיניות בארגון "אקדמיה לשוויון" יחד עם המכללה האקדמית תל חי.

הסקר זמין בלינק : https://forms.gle/KwoYvDwjy1a1rYU96

ולהסבר בהרחבה:
כחברות וחברים בקהילה האקדמית כולנו יודעים/ות שהטרדות מיניות אינן מתרחשות בחלל ריק וקשה מאוד להעלים מהן עין ולהכחיש אותן וזאת משום שיש להן לא מעט עדים ועדות. בין אם מדובר באירוע שמתרחש בכיתת לימוד, במסדרון המחלקה, בכנס אקדמי, או מסופר בחשאיות מפה לאוזן, פגיעה מינית היא אירוע שמעורבים בו לא מעט א/נשים, הוא פוצע את הקהילה האקדמית ומשפיע על תרבות העבודה והלימודים בה.
נדגיש כי כלהט"בים אנחנו חשופים פי כמה להטרדות מיניות, וכי פעמים רבים ההטרדות שאנו עוברים כלל אינן נספרות ומטופלות מכיוון שהן אינן מזוהות על ידי הגורמים המטפלים ככאלה, ולפעמים גם לא על ידי אלה שההטרדה מופנית כלפיהם. זאת על אף שעל פי לשון החוק כל אמירה להט"בופובית היא הטרדה מינית, ובפרט אם היא מבוטאת על ידי אדם בעל סמכות (מרצה, מרכז מעבדה, מדריך בהשתלמות מקצועית).
כחלק מפעילותנו בצוות המאבק בהטרדות מיניות חברנו למכללה האקדמית תל חי לצורך יצירת פרויקט מחקר פעולה משתף שפונה לכלל הקהילה האקדמית ומבקש לשתף אותנו בעדויות – כלומר באירועים שראיתם, שמעתם עליהם שמועות או חוויתם בעצמכם, במסגרת האקדמיה בישראל. נדגיש כי ההשתתפות במחקר היא אנונימית, וכי אנחנו לא מחפשות לזהות את הפוגעים בשמם או את המוסדות האקדמיים המדוברים. המטרה היא ללמוד יחדיו כיצד פגיעה מתרחשת, כיצד היא מתקיימת במרחב הקהילתי של האקדמיה וכיצד מתמודדים איתה. מתוך מטרה ליצור מאגר נתונים פומבי התשובות לסקר יהיו זמינות ברשת, לאחר שנוודא כי לא מופיעים בהם פרטים מזהים.

נודה על השתתפותכם בסקר, וכמובן על הפצתו הלאה.

ניתן ליצור קשר גם בכתובת המייל nohatradot@gmail.com

עדי מורנו, תמר הגר, ריבי גיליס, תופאחה סאבא