ארכיון - אירועים וכנסים

מגדר ומיניות בראיה התייחסותית – סדרה של ערבים קליניים | תל אביב 2018-2019

Israeli Branch of the IARPP:

הפורום-ההתייחסותי-הישראלי

****לתשומת לבם של הנרשמים והמתעניינים בסדרת הערבים הקליניים**** 

בעקבות ריבוי נרשמים לסדרת הערבים הקליניים החלטנו לשנות את מיקום המפגשים. בהתאם לכך, המפגשים ייערכו בסטודיו 207 הנמצא ברחוב התחיה 14, תל אביב (ליד איצטדיון בלומפילד). לפרטים ושאלות אנו מזמינים אתכם לשלוח לנו הודעה ותענו בהקדם!

פרטים מלאים בקישור המצורף>>

שאלת המין והמגדר מרכזית בחשיבה הפסיכואנליטית מראשית ימיה. הצמתים המרכזיים בהתפתחות הפסיכואנליזה עוברות תמיד דרך צומת המין והמגדר. המעברים בין שפת הדחף לשפת הצורך בין שפת הרוך לשפת התשוקה, בין האדיפליות ל'פרה' או ל'פוסט' אדיפליות, בין העצמי היחיד לעצמי המרובה, בין הפסיכולוגיה של האחד לפסיכולוגיה של השניים ולאינטרסובייקטיביות מגדירים כל פעם מחדש את מהותה ומקומה של המיניות.

מקומם המרכזי של ההקשר והתפיסה החברתיים והתרבותיים בפסיכואנליזה ההתייחסותית מציב במרכז החשיבה שלה את יחס החברה והתרבות למיניות ולמגדר. איך חשיבה זו מתייחסת לתפיסות הקודמות התוך אישיות על מיניות ומגדר? בתקופה זו כאשר נבחנת מחדש השפעתן של הליברליות התרבותית והתקינות ביחס לנושאי מיניות ומגדר נראה שנוצר מתח בין החשיבה האנליטית התוך אישית ההתפתחותית על המיניות לבין ההתיחסות למיניות במבט מודע תרבותית. האם קבלה של מגוון מיני ורב מגדרי מאפשרים לנו לדבר על ההתפתחות המינית? על הקשרים מיניים ומגדריים של פתלוגיה,פרוורסיה? קונפליקטים? האם התנועות התרבותיות והמאבקים החברתיים על זכויות מיניות ומגדריות סייעו להרחבת היכולת לדבר על מיניות ראשיתית והתפתחותה או אולי צמצמו את הלגיטימציה להתייחס לתכנים מיניים ומגדריים לא מודעים כחלק ממחוללי ההתפתחות המינית?

בסדרת ערבים קליניים זו אנו רוצים-ות להזמין את כולנו להיכנס למגרש המשחקים של מיניות ומגדר ללא פחד. להיפגש עם מגוון נושאים ולבדוק לאן הובילה אותנו ההתפתחות החברתית ביחס למין ומגדר ואיך היא משפיעה על ההסתכלות הפסיכואנליטית