ארכיון - אירועים וכנסים

מושב: נשים יוצאות ברית המועצות לשעבר בישראל, כנס שדרות, 29.11.16

 

האירוע בפייסבוק – מתוך קבוצת "רוסיות בלי חוש הומור וחבריהן":

 

  • ד"ר סיגל נגר-רון,יו"ר המושב. סוציולוגית, ממייסדות הפורום הפמיניסטי, ראש המחלקה ללימודים רב תחומיים, המכללה האקדמית ספיר.
  • יוליה שבצ'נקו, מציגת הנושא.רכזת הפורום הפמיניסטי במכללה האקדמית ספיר, דוקטורנטית במכון לחקר המדבר בשדה בוקר. חוקרת את מקומן של נשים יוצאות ברית המועצות לשעבר בשוק העבודה בפריפריה הדרומית.
  • אסיה איסטושינה, חברה בארגון אישה לאישה- המרכז הפמיניסטי הוותיק ביותר בישראל המייצג את אחד הקולות המרכזיים במאבק למען זכויות נשים בישראל, שותפה בקואליציית מדד הביטחון של נשים- פרויקט ליצירתו של מדד הבוחן את רמת הביטחון של נשים מקבוצות חברתיות שונות לשם קידום של שינוי בתפיסה אודות המשמעות של חוסר ביטחון. הנחתה תכנית ראיונות בערוץ 9
  • פרופ' לריסה רמניק, סוציולוגית, אוניברסיטת בר-אילן. המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. חוקרת נשים יוצאות ברית המועצות בישראל ובארצות נוספות כגון, גרמניה וקנדה. בוחנת היבטים תרבותיים ובריאותיים של נשים אלו בחברה הישראלית.
  • ח"כ קסניה סבטלובה. חברת כנסת במפלגת המחנה הציוני. שמשה ככתבת לענייני ערבים ומזרח תיכון בערוץ 9 בשפה הרוסית. ח"כ סבטלובה חברה בוועדת העלייה, הקליטה והתפוצות ובוועדת החוץ והביטחון. היא קידמה בעבר ועודנה מקדמת חוקים הנוגעים למהגרים מברית המועצות לשעבר, חופש הביטוי ודת.
  • לנה רוסובסקי, מאסטרנטית לחוג ללימודי נשים ומגדר באוניברסיטת תל אביב, חוקרת ייצוגים של יוצאות ברית המועצות לשעבר בתקשורת הישראלית. פעילה חברתית עבור קידומן של נשים יוצאות ברית המועצות לשעבר בישראל ומייסדת ומנהלת הקהילה הוירטואלית "רוסיות בלי חוש הומור וחבריהן".

רשימת הנושאים שיוצגו:

לריסה רמניק – אני אדבר על השיח הבין-דורי, כלומר סבתות, אימהות ובנות.

אני אסתמך על המצגת שהוצגה בכנס "טריטוריה נשית" בעיריית ת"א לפני כחצי-שנה. הכנס והמצגת היו ברוסית, עם הרבה תמונות של זויה צ'רקסקי על חווית העליה. אני רוצה להשאיר את המלל ברוסית ולדבר בעברית, כך שזה יעזור גם לאלה בקהל (המבוגרות יותר) שלא קוראות מלל עברי מהר.

לנה רוסובסקי – אדבר ואתייחס לדימויים וייצוגים בתקשורת הישראלית בעברית של נשים יוצאות ברה"מ בישראל, החל מהעיתונות וכלה בסדרות טלוויזיה. אתייחס להשפעתם של ייצוגים אלה על קיבוע סטריאוטיפים בחברה והשלכותיהם על חייהן של נשים דוברות הרוסית. כמו כן, אדבר על אקטיביזם בקרב הדור הצעיר של נשים דוברות רוסית בישראל.

אסיה איסטושינה – הביטחון האישי של נשים יוצאות ברית המועצות. אתייחס לחוויית הביטחון של נשים דוברות רוסית בישראל ואציג את ממצאי הסקרים של "מדד הביטחון של נשים" בתחומים הבאים : אלימות מינית, מצב הכלכלי/ביטחון תעסוקתי, דיור, יחס של מוסדות המדינה, תמיכה קהילתית, פגיעה על רקע שייכות לקבוצת מיעוט ועוד.

 

קסניה סבטלובה – ח"כ סבטלובה תדון בנושא המדיניות בהתייחס לנושאים שהועלו על ידי הדוברות השונות.

15037320_1270752269613157_6386735601189183779_n