ארכיון - ספרים ופרסומים

קול קורא לחומרים לארכיון לסבי-קוויר

ממרכז מחקר פמיניסטי – 'אשה לאשה' חיפה.

מרכז מחקר פמיניסטי – 'אשה לאשה' חיפה:

מרכז מחקר פמיניסטי חיפה – ארכיון וספריה ב'אשה לאשה' החל בהקמת ארכיון לסבי-קווירי. הארכיון הוקם במטרה לאגד ולשמר את ההיסטוריה והתרבות הלסבית שהתפתחה בישראל/פלסטין, ולהנגיש אותה לחוקרות/ים, אקטיביסטיות/ים, וכן לציבור הרחב, ומתוך חשש כי בהיעדר מסגרת מתאימה, פריטים רבים הממפים את החיים הלסביים בישראל יושלכו לפח. הארכיון הוא חלק מהארכיון הפמיניסטי שהוקם על ידי ד"ר חנה ספרן ופעילות 'אשה לאשה'. זהו הארכיון היחיד והראשון מסוגו בארץ המבוסס על אוספים של נשים פרטיות, ארכיונים ארגוניים (דוגמת ארכיון קל"ף), עבודות מחקר (מ.א. וד"ר) וארכיון של התרבות החזותית הלסבית-קווירית. הפריטים ממויינים ומקוטלגים הן בארכיב פיסי והן כארכיב דיגיטלי על ידי חברות הארכיון ומרכז המחקר.

אז למה אנו קוראות –

אם ברשותך חומרים הקשורים לתרבות, חיים, היסטוריה, אקטיביזם לסבי-קווירי בישראל/פלסטין ואת מבקשת למסור אותו, נשמח לאסוף את החומרים ולדאוג לשימורם. אם ברצונך לקבלם חזרה, נדאג לסרוק אותם ולהשיבם אליך. אם את אמנית ויוצרת, בכל תחום, נשמח לתעד ולצרף את עבודתך לארכיון.

למה אנו מתכוונות ב'חומרים' –

כל פריט שהיה מספיק יקר לליבך על מנת לתפוס מקום בספריות ובמגרות, בארגזים שעברו אתך דירות, או אופסנו במחסן של חברים:
– התכתבויות, פרוטוקולים, ברושורים, מכתבים, הרצאות, תכניות עבודה, סיכומי ישיבות, סיכומי שנה, קטעי עיתונות בטרם העיתונות הדיגיטלית, תכניות כנסים וסדנאות, מערכי פעילות, מניפסטים, הודעות לעיתונות, קולות קוראים, עצומות ותוכניות מגירה וכל סוג אחר של תיעוד שלא הוזכר כאן.
– תשלילים באיכות טובה, תמונות, פנזינים, סטיקרים, סרטונים של הופעות דראג, סרטונים של הפגנות, צילומים של עבודות אמנות פלסטית, פוסטרים, סיכות וכן כל ארטיפקט חזותי שלא הוזכר כאן.
– עבודות מ.א. וד"ר (גרסא אלקטרונית, בהעדרה נשמח לקבל עותק פיסי).

ליצירת קשר:

רות פרסר rpreser@gmail.com

יעל רוזין yaelrozin@gmail.com

דוא"ל הארכיון isha.lib@gmail.com