ארכיון - אירועים וכנסים

הזמנה למפגש חוקרות פמיניסטיות בשולי האקדמיה

המפגש יתקיים ביום רביעי 15.7.15, בבית קואליציית נשים חיפה

הזמנה למפגש חוקרות פמיניסטיות בשולי האקדמיה

ארכיון ומרכז מחקר פמיניסטי בחיפה שמחה להזמינכן למפגש חוקרות פמיניסטיות בשולי האקדמיה.
'שולי האקדמיה' הפך זה מכבר למושג המתאר את שוק התעסוקה האקדמי הנפוץ ביותר למרבית מחזיקי ומחזיקות תואר ד"ר (במדעי הרוח והחברה). במבנה ההדרה הניאו-ליברלי האקדמי מתקיימות חוקרות מגדר בעמדת נחיתות משוכללת במיוחד. עמדה זו מבוססת לכתחילה על אפליה על בסיס מגדר/אתניות/מעמד/לאום/מוגבלות/מיניות וגו' על הצטלבויותיהן המרובות. לעמדה שולית זו מצטרפת גם השמרנות והחשד העמוק כלפי מחקר פמיניסטי המאפיינים את האקדמיה, והתורמים לשוליות שלנו כחוקרות, מעלימים את הידע הפמיניסטי, ומאתגרים את היכולת שלנו להשתלב ('תקן') לאילו המעוניינות בכך.

אנו בארכיון ומרכז מחקר פמיניסטי חיפה, פרויקט של 'אשה לאשה', מצאנו לנכון להקים רשת חוקרות פמיניסטיות בשולי האקדמיה בישראל-פלסטין. אף כי מוקדם להתנסח במונחים של תנועה, אנו מבקשות ליצור מרחב לדיון, מתוך הבנה כי מציאות זו מתקיימת בהקשרים דיסציפלינאריים, גיאוגרפיים ותרבותיים רבים מחד גיסא, וכי לפוליטיקה הפמיניסטית יש מה לומר בהקשר זה, מאידך גיסא.

המפגש יתקיים ביום רביעי 15.7.15
בין השעות 11:00 – 15:00
בבית קואליציית נשים חיפה רח' ארלוזורוב 118, חיפה.

נפתח את המפגש בשיחה עם הילה דיין, מרצה באמסטרדם יוניברסיטי קולג', שתשתף אותנו בסיפורי מחאת ה"אוניברסיטה חדשה" וקבוצת ״לחשוב מחדש את האוניברסיטה

ReThink UvA

לאחר השיחה עם הילה נקיים דיון פתוח לשם חשיבה על דרכי התארגנות לתמיכה ושיתוף פעולה בין חוקרות פמיניסטיות בשולי האקדמיה בישראל/פלסטין.

המפגש הראשון מיועד לחוקרות פמיניסטיות בעלות תואר דוקטור (או בשלבי הגשה). המעוניינות מוזמנות להירשם באמצעות מייל לשרי אהרוני:

sarai.aharoni@gmail.com

או רותי פרסר:

rpreser@gmail.com

תגובה אחת

  • אשמח להצטרף לקבלת עדכונים ולפעילות משותפת. כמו כן אני מבקשת להצביע על מכשול נוסף שחוקרות צעירות אינן נתקלות בו – גיל. הצירוף של אייג'יזם למשוואת ההדרה מחדד את פני הסקסיזם באופן קטלני.
    בברכה
    ד"ר ניצה קרן
    חוקרת ספרות נשים