ארכיון - קולות קוראים

קבוצת קריאה: עלייתה ונפילתה של הזהות הלהט"בית?

קול קורא לקבוצה קריאה במרכז הגאה בתל אביב.

מנחים: פרופ' משה סלוחובסקי, ד"ר מיכל שפירא, ומר נמרוד לוין

זהויות מיניות ומגדריות שונות הגיחו כישויות מובחנות בעולם המערבי החל מסוף המאה ה-19. חמישים השנים האחרונות עמדו בסימן יצירת קהילה גלובאלית שנאבקת במשותף לשיוויון זכויות חוקי ולביטול אפליות חברתיות ואחרות (בהצלחה כזאת או אחרת). עם זאת, לאור שינויים פוליטיים, נורמטיביים וטכנולוגיים בעשור האחרון, יש אפילו השואלים האם הגענו לעידן של "לאחר הזכויות והקהילה", עידן שבו לזהויות המיניות, לתרבות להט״בית נפרדת ולמושג הקהילה יש פחות משמעות מבעבר. האם ניתן לאפיין את מאה החמישים השנים האחרונות כתהליך אחד ממושך של עלייתה ונפילתה של הזהות הלהט"בית? זוהי שאלה שמחייבת דיון נרחב וביקורתי.

על מנת לנסות לענות על שאלה זו, נעסוק במהלך השנה בשאלות כמו מהו פירושה של זהות מינית, מתי הפכה הזהות ההומולסבית לזהות להט"בית, שכוללת קבוצות נוספות, מה בין זהות מינית לבין קוויריות, ועוד.  המפגשים יעסקו בשאלות הללו בהקשרים היסטוריים, סוציולוגיים, פסיכולוגיים וטכנולוגיים.

במהלך השנה הקרובה יתקיימו 9 מפגשים במתכונת של קבוצת קריאה של טקסטים מכוננים בהיסטוריה של הקהילה הגאה ודיון בהם. הקבוצה תיפגש בימי ראשון 19:30-21:30, אחת לחודש במרכז הגאה (גן מאיר, תל אביב).

הקבוצה מיועדת לקהל הרחב (***ללא תשלום), אולם סטודנטים באוניברסיטה העברית רשאים להשתתף בקבוצת הקריאה כקורס אקדמי.

תאריכי המפגשים: 2 בנובמבר, 30 בנובמבר, 28 בדצמבר, 25 בינואר, 1 במרס, 12 באפריל, 3 במאי, 31 במאי, 7 ביוני.

המעוניינים להצטרף מתבקשים ליצור קשר עם נמרוד לוין levin.nimrod@gmail.com