ארכיון - קולות קוראים

"נשים בפוליטיקה – בשביל השלום"

קול קורא תכנית לנשים השואפות לפעול ולהשפיע בזירה הפוליטית ועל תהליך השלום

קול קורא תכנית לנשים השואפות לפעול ולהשפיע בזירה הפוליטית ועל תהליך השלום

התכנית:

בתקופתנו נמצאות הנשים בחוד החנית של תנועות צדק חברתיות. הן מנהיגות שינויים חברתיים בקהילותיהן, תוך נקיטת פעולות ללא אלימות וללא קורבנות. נשים הן שליטות מדינות , שופטות , שגרירות, נשות עסקים . באזורינו, יש תפקיד מרכזי לנשים הפלסטיניות וישראליות, בהובלה לשלום בין העמים ושינוי פני הפוליטיקה הישראלית והפלסטינית. אך עוד רבה המלאכה ועוד יש מקום להרחיב את תחומי המעורבות והשיתוף בפוליטיקה של השלום.

  • מטרת התכנית ליצור שינוי מערכתי ותודעתי בפוליטיקה של תהליך השלום בעזרת הכשרת קבוצות נשים ישראליות ופלסטיניות המחויבות לתהליך השלום ואשר תצמחנה להיות הדור הבא של מנהיגות פוליטיות בעלות השפעה באזורינו. התכנית תסייע לגשר על הפערים בין שני הצדדים על ידי יצירת מעורבות משותפת של הנשים בפוליטיקה ובמשא ומתן לשלום.
  • התכנית תאפשר למשתתפות לפתח ראיה ביקורתית ובלתי שגרתית על תהליך השלום עד כה, ומציאת פתרונות חלופיים.
  • בתכנית יינתנו כלים פרקטיים הנדרשים כדי להיכנס לזירה הפוליטית- כתיבת טורי דעות, לובינג, משא ומתן, מפגש עם נשים משפיעות . והכרות עם ארגוני נשים הפועלות בזירה החברתית, הציבורית, והפוליטית.

מי אנחנו?

התכנית היא פרי יוזמה משותפת של שני מוסדות מובילים: מדרשת אדם לדמוקרטיה ושלום ע"ש אמיל גרינצויג ו- (The Center of Democracy and Community Development) CDCD. מדרשת אדם לדמוקרטיה ושלום מפתחת ומיישמת תוכניות המקדמות חינוך לדמוקרטיה ולשלום, ושיטות לפתרון סכסוכים. המרכז לדמוקרטיה ופיתוח קהילתי (CDCD) , הוא ארגון לא ממשלתי פלסטיני ואחד מהארגונים המובילים לקידום שלום בין ישראלים לפלסטינים, ולהוראת הדמוקרטיה השתתפותית תוך קידום שלום צודק .

מסגרת התכנית

בין חודש פברואר ליוני 2014 יתקיימו 4 סמינרים בבתי מלון– 2 סמינרים בני יומיים כל אחד לנשים ישראליות ופלסטיניות בנפרד. 2 סמינרים תלת יומיים, במתכונת מפגש נשים ישראליות – פלסטיניות (הסמינרים מתקיימים בסופי שבוע, האירוח בסמינרים הוא מלא וע"ח התכנית ותהיינה הסעות מאורגנות ).

פרטים והרשמה:

אנו מזמינים נשים הפעילות  בעשייה חברתית בתחומים שונים וסטודנטיות באוניברסיטאות ובמכללות בגילאי 25-35 , מתחומי ממשל ופוליטיקה, מזרח תיכון, פתרון סכסוכים, תקשורת, יחסים בינלאומיים, חינוך ולימודי מגדר.

קבלה לתכנית מותנית בראיון הכרות ובנוכחות בכל הסמינרים (הראיונות יתקיימו באזור המרכז וירושלים).

מועמדות המעוניינות להצטרף לתכנית מתבקשות לפנות לכתובת : michalyronlubin@walla.co.il ולצרף קורות חיים.

לשאלות אנא צרו קשר: דר' מיכל עירון (מנהלת שותפה) 0528735058