ארכיון - אירועים וכנסים

העתיד כבר כאן: חברה אחרת היא אפשרית

סדרת הרצאות בארץ עם חוקרות מהעולם, ג'נביב ווהן וד"ר היידה גוטנר-אבנדרות'

שנים של פעילות פמיניסטית טרנספורמטיבית ואקטיביזם לשינוי חברתי – ממאורעות ואדי סאליב, דרך "הפנתרים השחורים" ועד  מחאת האוהלים 2011 – שיקפו ביקורת נוקבת על החברה, הכלכלה והפוליטיקה בישראל ובעולם המערבי. יוזמות חדשות (קיבוצים עירוניים, בנק הזמן, קואופרטיבים ועוד) צצות חדשות לבקרים ומעידות על המאמץ לשנות את פני החברה בישראל.

שתי הוגות דעות פמיניסטיות ועצמאיות מגיעות לסדרת הרצאות בארץ. הגותן הביקורתית והחדשנית יכולה לתרום תרומה משמעותית לאקטיביזם החברתי העכשווי. היא מציעה לנו תפיסה ופרדיגמה חדשות, שונות מהחשיבה המקובלת בארץ.

ג'נביב ווהן, אמריקאית-איטלקייה, פיתחה את כלכלת הנתינה, שתחילתה בנתינה אימהית (או אבהית), חופשית, הנענית לצרכי הילד/ה, כאלטרנטיבה לכלכלת החליפין האכזרית של השוק החופשי. ד"ר היידה גוטנר-אבנדרות' מגרמניה, שחקרה חברות מטריארכאליות בעבר ובהווה, מציעה לעולם המערבי מבנה חברתי אחר. שתיהן יחד מציעות לנו הן חזון של חברה אחרת – חברה של שלום, שוויון וחרות ממשיים, והן את האפשרויות ליישום החזון, כולו או של מרכיבים מתוכו בישראל. בדבריהן הן יתייחסו, בין השאר, לסוגיות כמו קהילות מקומיות, קבלת החלטות בקונסנזוס, כלכלה של קיום, רוחניות ועוד.

יום שלישי 4.6.13 קול האשה בירושלים, מרכז תרבות עמים האירוע בפייסבוק

יום רביעי 5.6.13 אחותי ופרלמנט נשים בתל אביב, בית ציוני אמריקה האירוע בפייסבוק

יום שישי 7.6.13 המכללה החברתית כלכלית ואשה לאשה בחיפה, סינמטק חיפה האירוע בפייסבוק