ארכיון - קולות קוראים

פרס יפה לונדון יערי לפעילות ויזמות חברתית לנשים

קרן יפה לונדון-יערי תעניק 2-3 פרסים לנשים הפועלות בתחום השינוי החברתי.

יפה לונדון-יערי ז"ל היתה בין מקימות ומובילות מערכת השירותים הסוציאליים למשפחות בישראל בימיה הראשונים של המדינה. בחייה, ייצגה דמותה את ערכי רוח החלוציות והראשוניות, השיתוף והדאגה לקהילה ועמידה על שוויון זכויות לנשים ועל קידום מעמדן.
לאחר פטירתה בשנת 2003, החליטו שלושת בניה – יוסי, אליעזר ואריק יערי ובני משפחותיהם, להקים מתוך עזבונה קרן שתסייע לנשים לשבור את תקרת הזכוכית ותאפשר להן להתקדם לעמדות ניהול והשפעה בחברה הישראלית. בני המשפחה גייסו לטובת הקרן גם פילנתרופית אמריקנית  שלאחר פטירתה, הקרן על שמה, ממשיכה בשותפות.
קרן יפה לונדון-יערי מתנהלת כקרן משפחתית בתוך הקרן החדשה לישראל. הקרן החדשה לישראל נבחרה על ידי המשפחה כדי לנהל את הקרן המשפחתית, והיא מוסיפה את משאביה ההדרכתיים והארגוניים, כמו גם את ניסיונה הגדול בנושא.

במהלך השנים בהן הקרן פועלת ניתנו הפרסים למגוון נשים מפלחים שונים בחברה הישראלית. נשים דתיות וחילוניות, יהודיות וערביות, ישראליות ותיקות ועולות חדשות. נשים שעסקו ביזמות חברתית, יזמות תעסוקתית, גישור בין אוכלוסיות נשים מוחלשות והממסד, סיוע בהתאגדות מקצועית, גישור בין קהילות ועוד. בנוסף חברה הקרן למרכז טיפוח יזמות בירושלים (מט"י) לפתיחת קורסי העצמה לנשים חרדיות בירושלים. לאחרונה הקרן תמכה גם בסינגור להבטחת זכויותיהן של אמהות צעירות והשתלבותן במשק.

פרסי קרן יפה לונדון-יערי

קרן יפה לונדון-יערי תעניק 2-3 פרסים לנשים הפועלות בתחום השינוי החברתי. הפרסים נועדו לסייע לזוכות לפתח פרויקטים קהילתיים והפעלתם, בתחום השינוי החברתי או קידום מעמד האישה בישראל. כל פרס יהיה בגובה 15,000 ₪. יצוין כי קבלת הפרס הייחודי מותנית במחויבות להמשך עשייה חברתית לשלוש שנים.
הקרן תנהל השנה סבב אחד להגשת בקשות לפרס המיוחד: תהליך המיון יתבצע במהלך חודש מרץ 2013 ­והפרסים יינתנו בטקס ציבורי עם משפחתה וחבריה של גב' יפה לונדון-יערי ז"ל, ב1 במאי 2013.

קריטריונים להגשת הבקשה

* מחויבות לצדק חברתי, שוויון וזכויות אדם.

* מחויבות לקהילה, מנהיגות, ואמונה ביכולתו של הפרט לשנות.

* יוזמה, יצירתיות וראשוניות.

* פעילות לשיפור מעמדן של נשים בקהילה.

* תינתן עדיפות למועמדת תושבת הפריפריה.

* מצבה הכלכלי של המועמדת יהווה שיקול.

הגשת בקשות לפרס

יש להגיש טופס בקשה למלגה עד יום א' ה-24 בפברואר 2013 (בקשות שיגיעו לאחר מועד זה לא ידונו גם טפסים המגיעים בדואר צריכים להתקבל אצלנו עד מועד זה).­­­­­­­­

טפסים ניתן להוריד כאן (או לפנות במייל ל lilach@nif.org.il)
את הבקשות יש לשלוח אל:

קרן ע"ש יפה לונדון יערי, הקרן החדשה לישראל
ת.ד. 53410 ירושלים 91534 נא לציין את שם הפרס על גבי המעטפה.

ניתן לשלוח את החומרים במייל המצוין למעלה, תוך ציון שם המועמדת בשורת הכותרת ו"מועמדות לקרן יפה לונדון יערי".
טפסי בקשה אפשר לקבל דרך פנייה לטלפון:0732.445061, או להוריד אותו מאתר זה (מצ"ב למטה).
הפרס פתוח לכל אזרחית ישראלית, ללא הבדל דת, גזע, או גיל. הפרסים ממומנים ע"י קרן יפה לונדון-יערי, וחלים עליהם כל כללי החוק הנהוגים בנושאי פרסים.
להורדת טופס הבקשה לחצו כאן.
לשאלות ובירורים ללילך ריטר במייל lilach@nif.org.il