ארכיון - אירועים וכנסים

נשים חכמות – סדרת הרצאות 2012- 2013

בחודש דצמבר 2012 תיפתח סדרת הרצאות: "נשים חכמות" בנושאים העוסקים בסוגיות מרכזיות בחיי נשים ופסיכולוגיה של נשים. ההרצאות מיועדות לקהל הרחב

בחודש דצמבר 2012 תיפתח סדרת הרצאות: "נשים חכמות" בנושאים העוסקים בסוגיות מרכזיות בחיי נשים ופסיכולוגיה של נשים. בין הנושאים: יחסי אמהות – בנות, יחסי אבות – בנות, אלוהים לנשים חילוניות, מסע משותף לטרנספורמציה של הגדרת הבית והזהות הנשית ועוד…

ההרצאות מיועדות לקהל הרחב

עלות הרצאה בודדת: 60 ש"ח
בהרשמה לכל ארבעת ההרצאות: 200 ש"ח

בין המרצות: פרופ' אריאלה פרידמן, ד"ר גילה עפר, ד"ר רוני הלפרין, ד"ר הגר להב וד"ר ענת גור.

ההרצאות יתקיימו במרכז הכנסים "ישראל יפה בפארק"
בכתובת:
שדרות רוקח 80
פארק הירקון, גני יהושע, תל אביב
להוראות הגעה ברכב, ברכבת ובאוטובוסים לחצו כאן
*******************************************************************
הרצאה ראשונה: יום ג,  25.12.2012
שעות 20.00 – 21.30
מחוברות: אמהות ובנות
מרצה: פרופ' אריאלה פרידמן
ההרצאה תעסוק ביחסים המורכבים והעוצמתיים שבין אמהות ובנות. דגש מיוחד יושם על יחסי אמהות לבנות בוגרות, ועל יחסי אמהות – בנות בהיבט תרבותי.

פרופ' אריאלה פרידמן היא ראש החוג למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית צפת, וכן ראש החוג למדעי ההתנהגות בשילוב אומנויות במכללה לחברה ואומנויות בנתניה.  מחברת הספרים: באה מאהבה בהוצאת הקיבוץ המאוחד,  ומחוברות – יחסי אמהות ובנות בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

*************************************************************************

הרצאה שנייה: יום ד' 23.1.2013
בשעות 20.00 – 21.30

לאן נעלם אבא? יחסי בנות –אבות
מרצה: ד"ר גילה עפר

ההרצאה תעסוק ביחסים המורכבים שבין אבות ובנות, ובהשפעת הקשר הזה על התפתחותן התוך נפשית והבינאישית של הבנות. סיפורי חיים וקטעים מסרט ילוו את ההרצאה.
ד"ר גילה עפר, PhD היא פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית מנחה ואנליטיקאית קבוצתית. חברה מייסדת ויו"ר לשעבר של מכון תל-אביב לפסיכואנליזה בת זמננו. חברת המכון לאנליזה קבוצתית. מרצה ומדריכה באוניברסיטת תל-אביב, חברת סגל ומועצה מייעצת של המרכז הפסיכואנליטי של שיקגו (CCP). חברת הועד הבינלאומי של הפדרציה האירופאית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית (EFPP) ועורכת הג'ורנל האלקטרוני של הארגון. כותבת ומפרסמת בנושאים של מגדר ומיניות וכן נושאים אחרים קליניים ותיאורטיים.

****************************************************************************

הרצאה שלישית: יום ג' 12.2.2012
בשעות 20.00 – 21.30

אלוהים לנשים חילוניות
מרצה: ד"ר הגר להב

ההרצאה תעסוק ביחסים בין נשים לאלוהים בהגות פמיניסטית והיהודית במאה ה-20. נשאל: כיצד מצאו אלות קדמוניות את דרכן ליהדות? מה היחס בין נשים לאלוהות שהיא זכרית בעיקרה? כיצד יכולות נשים לא דתיות להיעזר ברעיון האלוהים בחייהן? ועוד
ד"ר הגר להב, היא מומחית למגדר, תקשורת ותיאולוגיה פמיניסטית. מרצה בכירה בבית הספר לתקשורת במכללת ספיר, וראש מסלול העיתונאות בבית הספר לתקשורת במכללת ספיר. מתמחה בפמיניזם ובתיאולוגיה מנקודת מבט יהודית. מנחת סדנאות לימוד והתפתחות לנשים, כותבת הספר "'מקרה מזעזע': סיקור תקשורתי של תקיפות מיניות בישראל" (2008). בעברה היתה עיתונאית בעיתון הארץ וסגנית ראש מערכת החדשות של העיתון.

*************************************************************************

הרצאה רביעית: יום ג' 12.3.2012
בשעות: 20.00 – 21.30
'אין לי מקום' : מסע מהסרטים אחר בית משלהן
מרצה: ד"ר רוני הלפרין
תלמה ולואיז, בנים בצד, עגבניות ירוקות מטוגנות, מועדון האקסיות: אלה הם חלק מקבוצת סרטים שמציעים סיפורים על חבירה יחדיו של נשים למסע משותף שעיניינו חקירה וגילוי אפשרויות חיים שטרם נכתב להן או הוסדר עבורן מקום בעולם של הגמוניה גברית. סיפור המסע הנשי יתגלה כתנועת יציאה, בריחה או התנגדות לגבולות ומיגבלות הבית כמבנה פטריארכאלי. זהו נרטיב שתר אחר אפשרות לתנועה, במהלכה הוא מסמן אופציות חדשות ומאתגרות, והוא אוצר הזדמנות לטרנספורמציה של הגדרת הבית והזהות הנשית המתאפשרת בתוכו.
ד"ר רוני הלפרן, היא ראש התכנית ללימודי מגדר במכללה האקדמית בית ברל. מרצה בתכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת ת"א מאז הקמתה, ועוסקת בשאלות של זהות נשית בספרות, בקולנוע ובטלוויזיה ובתרבות הפופולארית.

****************************************************************************

הכניסה להרצאות בהרשמה מוקדמת בלבד,
כניסה ביום האירוע על בסיס מקום פנוי

להרשמה ופרטים נוספים: בילי סולומון שטראוס,
בטלפון: 03-6470305  בפקס: 03-6470330
בדוא"ל:  info@wtc-anatgur.co.il