ארכיון - ספרים ופרסומים

איך אתר נולד – הסיפור של ספירניסטיות/ אור סופר

הרעיון היה ליצור אתר שיאפשר שיח פמיניסטי רב-קולות ויפיץ מידע וידע רלוונטיים.

מתוך ערימת המיילים שחיכתה לי בתיבה משך את תשומת לבי מייל אחד. השולחת הייתה ד"ר עינת לחובר מהחוג לתקשורת במכללת ספיר. לחובר לימדה אותי מספר קורסים מעניינים במהלך לימודי ה-BA שלי שהסתיימו לפני כשנתיים. במייל היא ביקשה שאצור איתה קשר כי יש לה הצעה מעניינת עבורי.

למכללת ספיר שמור מקום מיוחד בלבי. במהלך שלוש השנים הפורות שביליתי בקמפוס הנאה הזה קראתי תכנים פמיניסטיים רבים שהיוו חלק אינטגראלי מתכנית הלימודים והכרתי מרצות (ומרצים) חכמות ופמיניסטיות שסללו את דרכי לעולם העיתונות וללימודי תואר שני במגדר באוניברסיטת בר אילן. לחובר הייתה אחת מהן. כמובן שהתקשרתי.

ההצעה שלה הייתה מפתה- ליצור ולנהל אתר אינטרנט לפורום הפמיניסטי של המכללה שהוקם בשנת 2010. הפורום נועד לקדם עשייה אקדמית וחברתית, שמטרתה השגת צדק מגדרי ומיני, הן בתוך מכללת ספיר והן מחוצה לה. נעניתי בחיוב ומספר שבועות אחר כך התקיימה הפגישה הראשונה עם נשות הפורום.

כסטודנטית ללימודי מגדר אני יודעת היטב שפמיניזם היא בעצם מילה ברבים. אין פמיניזם אחד, יש פמיניזמים ואין-סוף דרכי ביטוי, התמודדות ועשייה פמיניסטית. על אף שהשפע הרב הזה לעתים מבלבל וסותר, טמונים בו יופי ועצמה. הרעיון היה ליצור אתר שיאפשר שיח פמיניסטי רב-קולות ויפיץ מידע וידע רלוונטיים. המפגש היה מרגש. בחרנו שם לעובר, קבענו מטרות, החלטנו על קטגוריות ותכנים וביצענו חלוקת עבודה.

לפני כשבועיים נולדה התינוקת שלנו. קוראים לה ספירניסטיות. היא מכילה דיווחים וסיקורים על אירועים פמיניסטיים, מאמרים, פוסטים, ראיונות עם פמיניסטיות, דיוקנאות של נשים מעוררות השראה ועוד. היא פמיניסטית, מגוונת, מעניינת ובעיקר קשובה. אנחנו רוצות לשמוע אתכן ומזמינות את כולן לקחת חלק בעשייה. מארגנות אירוע פמיניסטי? שלחו לנו את הפרטים. משהו הכעיס אתכן? כתבו טור קצר ושלחו אלינו. אקדמאיות ומעוניינות לפרסם תקציר של מאמרכן העוסק בסוגיה פמיניסטית? אנחנו הכתובת.

הבמה שלכן ובשבילכן.

sapirnisyiyot@gmail.com

2 תגובות