ארכיון - ספרים ופרסומים

ספר חדש: למה הוא עושה את זה?

ספר חדש בהוצאת ספרית פועלים- למה הוא עושה את זה? איך גברים כעסנים ושתלטנים חושבים. תרגום לעברית מעבודתו של החוקר לנדי בנקרופט.

ספר חדש בהוצאת ספרית פועלים בשיתוף ליהיאלמה הוא עושה את זה? איך גברים וכעסנים חושבים. תרגום לעברית מעבודתו של החוקר לנדי בנקרופט


למה הוא עושה את זה?

שאלת את עצמך את השאלה הזאת שוב ושוב. עכשיו יש לך הזדמנות לדעת: איך גברים כעסנים ושתלטנים חושבים– ולשנות את חייך. יועץ המתמחה בעבודה עם גברים מתעללים מציע לך בספר פורץ דרך זה איך לשרוד מערכת יחסים מתעללת, לשפרה או לעזבה. תוכלי לקרוא בספר על:

 • סימני האזהרה הראשוניים
 • עשרה טיפוסי אישיות של מתעללים
 • תפקידם של אלכוהול וסמים
 • מה בכוחך לתקן ומה לא
 • איך לעזוב מערכת יחסים בבטחה

"אין ספק שזה הספר הכי שימושי ובעל המידע הרב ביותר שאי פעם נכתב בנושא גברים מתעללים. נשים שיחומשו בתובנות המופיעות בעמודים אלה יוכלו להתחיל להחזיר לעצמן את השליטה על חייהן ".

ד"ר ג'יי סילברמן,

מנהל תכניות למניעת אלימות, בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת הרווארד

לנדי בנקרופט כתב גם את הספר: When Dad Hurts Mom:Helping Your Children Heal the Wounds of Witnessing Abuse.שיראה אור בעברית בשנת 2013.

הספר יוצא בשיתוף קבוצת "ליהיא" –

"ליהיא – לי יהיה אחרת" הוא מיזם חברתי-התנדבותי של אנשים מכל קשת החברה הישראלית. הרעיון העומד ביסוד המיזם הוא תמיכה באנשים שחוו מערכת יחסים עם אדם מתעמר, כעסן ושתלטן – מערכת שפגעה בתחושת הערך הפנימית שלהם, בתחושת המסוגלות שלהם ובדימויָם העצמי. מדובר לצערנו בתופעה רחבה מאוד, המתבטאת הן ביחסים בין-אישיים, לרבות יחסים זוגיים, והן ביחסי עבודה. אולם התעללות רגשית היא בדרך כלל חבויה ומוסתרת, ובניגוד לדעה הרווחת, מחקרים מראים שהיא נפוצה בקרב המעמד הבינוני והגבוה לא פחות מבמעמד הנמוך ובקרב מהגרים. התעללות רגשית היא תחום מגדרי ותרבותי רחב היקף, אך הטיפול שהנושא מקבל בישראל שולי מאוד.

העבודה על תרגום הספר היא רק תחילת הדרך. המטרה שלנו ב"ליהיא" היא להקים מסד של ידע, מידע, נתונים, מחקרים מהעולם, ספרים של אנשי מקצוע מן התחום ובד בבד לפעול בכל הערוצים – בתחום הניהול ויחסי העבודה, בתחום החינוך, בתכניות התערבות מגיל צעיר, באיתור נשים שחוו מערכות יחסים פוגעניות, בטיפול בהן, בשיקומן ובהעצמתן.

אנו קוראים לכל מי שמזדהה עם התכנים ומעוניין להצטרף לשורותינו ליצור עמנו קשר: insidethemindesof@gmail.com

תגובה אחת

 • שלום
  אני מבקשת לקבל עידכונים

  חשוב לציין שמצבי התעללות מתבצעים גם אשה כלפי אחרת
  ולא רק גברים כלפי נשים.

  אני "שמחה" מאוד שסוף סוף הצלחתי לאתר אנשים שמתייחסים למצבי התעללות
  גם במקומות עבודה.

  אני בהחלט אבחן את האפשרויות לקחת חלק בפעילויות בנושא זה.

  בתודה

  עטרה מלבסקי