ארכיון - קולות קוראים

קול קורא/ת: החזרת נשים להיסטוריה

אנחנו קוראות להמשיך פרויקט זה (החזרת "נשים להיסטוריה"), ולהעשיר את הויקיפדיה בערכים על נשים יהודיות, ארגוני נשים יהודיות ומפעלים שיזמו נשים בארץ ישראל בתקופת היישוב ובמדינת ישראל לאחר הקמתה.

Jewish Women: A Comprehensive Historical Encyclopedia, 2007

קול קורא/ת: החזרת נשים להיסטוריה

לכל מחברות ומחברי הערכים לאנציקלופדיה ההיסטורית: נשים יהודיות, 2007

עורכות: פאולה היימן (ארה"ב), דליה עופר (ישראל)

עורכת משנה: אליס שלוי

בהוצאת משה שלוי, ירושלים

בעקבות היוזמה של ד"ר שרון גבע ותלמידיה (סמינר הקיבוצים) להעלות ערכים של נשים שכוחות בויקיפדיה, אנחנו קוראות להמשיך פרויקט זה (החזרת "נשים להיסטוריה"), ולהעשיר את הויקיפדיה בערכים על נשים יהודיות, ארגוני נשים יהודיות ומפעלים שיזמו נשים בארץ ישראל בתקופת היישוב ובמדינת ישראל לאחר הקמתה.

במסגרת זו אנו פונות גם לכל המחברות/ים שכתבו ערכים בנושאים אלה לאנציקלופדיה ההיסטורית נשים יהודיות, בהוצאת משה שלוי, ירושלים. ניתן לקרוא ערכים אלה באנגלית באתר של ארכיון הנשים היהודיות (Jewish Women's Archive), אבל הצעתנו היא לפרסם אותם בעברית.

לפיכך אנחנו פונות אליכן/ם לשלוח לנו את הערכים שכתבתן/ם בעברית בטרם תורגמו לאנציקלופדיה, על מנת שנוכל להכניס אותם לויקיפדיה בעברית. קבלנו את אישורו של מר שלוי לכך, ובנוסף הוא גם הבהיר – שהזכויות של כל הערכים שראו אור באנציקלופדיה, הם חד משמעית של הכותבות/ים עצמן/ם והן/ם רשאיות/ים לעשות בהם כרצונן/ם.

למותר לציין כי אנו רואות חשיבות עליונה להנגיש את המידע הרב שהצטבר באנציקלופדיה זו – לדוברי העברית, ובעיקר לדור הצעיר המגלה עניין, ולא תמיד יכול להיחשף אליו בשל השפה האנגלית.

לשמחתנו השגנו אישור מ-ויקיפדיה לקבל עורך מקצועי, שיתאים את הערכים מהאנציקלופדיה – לפורמט של הויקיפדיה.

כותבות וכותבי הערכים, שמעוניינות/ים לעדכן את הערכים שלהן/ם – אנא עשו זאת; אם כי נשמח לקבל גם את הערכים המקוריים.

הנכן/ם מוזמנות/ים לשלוח את הערכים לכתובת הדוא"ל של נשים על המפה: nashimalhamapa@gmail.com

תודה על שיתוף הפעולה,

בברכה,

פרופ' יפה ברלוביץ, ד"ר אסתר כרמל-חכים

תגובה אחת