ארכיון - אירועים וכנסים

תערוכתה של האמנית רעות פרסטר בגלריה נ&נ אמן

הלוחם והנער: רעות פרסטר

תערוכה בגלריה נ&נ אמן, תל אביב, 11/2/11 – 25/3/11

אוצרת: סיגל ברקאי

בתערוכת היחיד החדשה שלה מפנה רעות פרסטר מבטה אל עבר גברים המגלמים בצורת הקיום היומיומית שלהם רעיונות, אידיאולוגיות ואמונות על גבריות אולטימטיבית, פראית.

במשך שנה עקבה פרסטר במצלמתה אחר חבורת גברים מ"בית הספר העברי הראשון ללוחמי האור" הפועל ביער חדרה. גברים אלו התמחו בתורות לחימה עתיקות והם מחנכים באמצעותן ילדים ונערים בעלי לקויות למידה, באמצעות טקסי חניכה ופרקטיקות לחימה המתקיימים בעולם העתיק. מקורות ההשפעה שלהם הם אבירים, סמוראים ואמני לחימה במזרח ובמערב.

בתערוכה יוצגו סדרות של צילומים, עבודות וידיאו ואובייקטים המיצגים את התרשמותה מעולמם של "לוחמי האור". כמו כן, פרסטר משתפת בתערוכה את סנסאי עדי גוב ארי, מומחה לאמנויות לחימה, חרש ברזל, יצרן חרבות, צייד ודייג. גוב ארי מציג בתערוכה את החרב שעִמה הוא מתאמן ונלחם בעשור האחרון ופריטים נוספים.

באמצעות עבודותיה שואלת פרסטר שאלות על אודות היחסים בין המינים, על כוח, על זהות ועל טיפוח אידיאלים של גבריות בעולם, ההופך להיות מודע יותר ויותר לבעייתיות הגלומה בשליטה גברית. מהי מידת תקפותם של ערכים אלה בחברה החותרת לשוויון בין המינים?

בתערוכות קודמות שמה פרסטר את עצמה במרכז. היא הופיעה בדמותה שלה כאובייקט הנחשף לעין המצלמה, מגלה את פגיעותו ומתמסר למבטו הביקורתי של הצופה. הפעם הוסט המבט, הוזזה העמדה הנפשית. במקום להציב את עצמה כחיה פצועה שנלכדה באור, היא מעדיפה לצלם חיות ניצודות ולתאר פעולות תקיפה ולוחמה של אחרים.

זוהי שנייה בסדרת תערוכות בהן עובדת פרסטר תוך שיתוף פעולה הדוק עם האוצרת סיגל ברקאי שאצרה גם את תערוכתה הקודמת "ידועה בציבור" (2009).

רעות פרסטר - הלוחם והנער

להתקשרות:

רעות: 050-5622958

info@amangallery.co.il

reutferster@gmail.com