ארכיון - מאמרים אקדמיים

ד"ר נויה רימלט | אמא טובה, אמא רעה, אמא לא רלוונטית: הורות במשפט בין אידיאל השיוויון למציאות האימהית

ד"ר נויה רימלט, אמא טובה, אמא רעה, אמא לא רלוונטית: הורות במשפט בין אידיאל השיוויון למציאות האימהית.

נויה רימלט היא מרצה בכירה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. היא מלמדת קורסים בתחום של משפט ופמיניזם ומשפט פלילי.

לפני הצטרפותה לאוניברסיטת חיפה הקימה ד"ר רימלט וניהלה במשך שש שנים את המרכז לסיוע משפטי בזכויות אזרח באוניברסיטת תל-אביב שהיה בזמנו אחת התוכניות הקליניות המשפטיות הראשונות שפעלו בישראל.
בשנים האחרונות לימדה ד"ר רימלט כמרצה אורחת בבתי הספר למשפטים של אוניברסיטת ג'ורג'טאון ואוניברסיטת אמריקן בארצות הברית.

ד"ר רימלט היא בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במשפטים מבית הספר למשפטים של אמריקן יוניברסיטי בארצות הברית (תואר שנלמד במסגרת תוכנית המלגה בזכויות אדם ואזרח של הקרן החדשה לישראל) ותואר דוקטור למשפטים מאוניברסיטת תל-אביב.

מחקריה האקדמיים מתמקדים בניתוח פמיניסטי ביקורתי של המשפט ודנים בקשר שבין הסדרים משפטיים שונים לבין אי השוויון המגדרי בחברה. בשנים האחרונות כתבה ד"ר רימלט ופירסמה מאמרים בנושאים כגון נשים אלימות, הטרדה מינית, רב תרבותיות ומגדר, נשים בצבא, סרבנות מצפון של נשים, תפיסות של אימהות במשפט ושוויון ומגדר בשוק העבודה.

מאמרה על סרבנות מצפון של נשים הוא זוכה תחרות המאמרים הבינלאומית (Law & Humanities Junior Scholar Interdisciplinary Workshop) לשנת 2006 המאורגנת על ידי בתי הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה, אוניברסיטת ג'ורג'טאון, אוניברסיטת קליפורניה (UCLA) ואוניברסיטת דרום קליפורניה (USC).
ספרה "הפמיניזם המשפטי מתיאוריה למעשה: המאבק לשוויון בין המינים בישראל ובארצות הברית" יצא לאור בשנת 2010 בהוצאה משותפת של הוצאת הספרים של אוניברסיטת חיפה והוצאת פרדס.

בתוך: משפטים לט, תש"ע, עמ' 574-632 

ד"ר נויה רימלט | אמא טובה, אמא רעה, אמא לא רלוונטית: הורות במשפט בי אידאל השוויו למציאות האימהית by gender4u