ארכיון - אירועים וכנסים

עדכוני בלוגים פמיניסטיים חדשים (ולא חדשים) בעברית

לאחרונה עלו לבלוגוספירה לא מעט בלוגים חדשים ומצויינים אשר עוסקים בפמיניזם, נשים, קוויריות, מגדר וכו'. חשבנו שזו הזדמנות טובה למנות כאן כמה מההמלצות שלנו. אתן מוזמנות מאוד להוסיף המלצות נוספות משלכן בתגובות:

1. יחסי מין – הגיגים של (א)נשים על מגדר: בלוג משובח ורהוט שמתעסק בפמיניזם ומגדר דרך פרסומות על טמפונים, מועדוני הופעות, פמיניזם, אקטואליה ועוד מלא דברים טובים.

מתוך הבלוג: "יחסי מין"

2. הכצעקתה: אתר המרכז דיווחים וסיפורים על הטרדות מיניות, שריקות, צעקות, שליחת ידיים וצורות אחרות של תקיפה מינית על רקע מיני ומגדרי.

מתוך האתר: "אנחנו מאמינות ומאמינים כי יש לנשים את הזכות ללכת לכל מקום ולהרגיש בטוחות, ולא כמטרה נעה. כאן אנו יוצרים מרחב בטוח בו ניתן להגיב, לספר ולצעוק חזרה את כל הפשעים ה"קטנים" שלא מדווחים ביום-יום, ולתרום למודעות לגבי ההיקפים האמיתיים של הטרדות הרחוב בישראל".

הכצעקתה בטוויטר

הכצעקתה בפייסבוק

הכצעקתה: רוצה לשים קץ להטרדות רחוב על רקע מיני ומגדרי

3. קרוא וכתוב: הבלוג של נעמה כרמי – בלוג מצויין על פמיניזם, זכויות אדם, חברה ואתיקה.
אל תפספסו את קטגוריית "אות מיס פיגי" המצויינת באתר.

"אות מיס פיגי ניתן לאנשים המתבטאים באופן שוביניסטי נגד נשים, לפעולות שוביניסטיות ולכנסים (וועדות) המתקיימים ללא נשים" מתוך הבלוג של נעמה כרמי

4. הפוסטים של מיטל שרון בבלוג הקולקטיב המעולה "הסיפור האמיתי והמזעזע של". דיונים מרתקים בתגובות במיוחד כאן כאן וכאן

הסיפור האמיתי והמזעזע של

5. גברת מג'ונדרת: אמנם לא מדובר בבלוג אך לא התאפקנו והיינו חייבות להכניס לרשימה גם את הטורים המצויינים של צפי סער במוסף "גלריה" של עיתון "הארץ". שלא תגידו שלא ידעתן.

הטורים המצויינים של צפי סער: גברת מג'ונדרת

תגובה אחת

  • איזה כיף! בלוגים מעולים לגמרי… אהבתי את העיצוב של הראשון – "יחסי מין". ממש מוצלח.