ארכיון - אירועים וכנסים

ספר חדש: 'תוצאה חיובית' מאת דורית ויסמן

תוצאה חיובית הוא ספר הפרוזה הראשון למשוררת ולמתרגמת דורית ויסמן, כלת פרס יהודה עמיחי לשירה וכלת פרס ראש הממשלה לשירה, חברה בקבוצת המשוררים הירושלמית "כתובת".
"הגידול ממאיר, אמר.
אַתְּ אחת מתשע, אמר.
נִכְנַסְתְּ לסטטיסטיקה, אמר.
כן, את שָׁם, הוא התעקש.
Welcome, אמר.
וולקום טו דה קלאב, אמר."
הספר הוא סיפורה האישי של התמודדותה עם מחלת הסרטן. בכתיבה קולחת ומרתקת לוקחת אותנו ויסמן מרגע הגילוי, דרך הטיפולים והטלטלות בחייה, ועד לשינוי הגדול. והשינוי הגדול הוא, למרבה הפלא, חיובי מאוד, כשם הספר. חייה של ויסמן לא יחזרו להיות החיים שהיו, הם יהיו טובים יותר אחרי הסרטן.
בכתיבתה חושפת ויסמן את כל מה שארע לה וכל מה שחשבה בפרטי פרטים. אנו חווים יחד עמה את הצד המלאכי של הרופאים והאחיות, וגם את צד הניכור, האטימות וההיבריס של המערכת הרפואית. אנו כואבים, מזועזעים, וגם צוחקים, כי כבת לאם הונגריה לויסמן יש חוש הומור, שלא עוזב אותה ברגעים הקשים ביותר.
הספר תוצאה חיובית הוא חיתוך בבשר החי – אכזרי לאין שיעור בהתחלה, ומרפא וגואל בהמשך. ברגישות, בישירות ובפשטות, בפרוזה רזה אך פיוטית, מוסרת דורית ויסמן דו"ח נוקב על התמודדותה עם מחלת הסרטן. התמודדות, שהיא דוגמא לשיקום מוצלח, לחיים חדשים, ליצירתיות. ספר שיביא נחמה לא רק לחולה, אלא לכל אדם המתמודד עם קשיי חייו.
> > > רונית ליברמנש ורדי בביקורת מוצלחת על כתיבתה של דורית ויסמן ועל כתיבה נשית בכלל.

דורית ויסמן - תוצאה חיובית