ארכיון - אירועים וכנסים

ד"ר חנה קהת זכתה בבית הדין לעבודה

השבוע קיבל בית הדין הארצי לענייני עבודה את עירעורה של ד"ר חנה קהת ובכך ביטל את פסיקתו של ביהמ"ש המחוזי, אשר איפשר למעשה את פיטוריה של ד"ר קהת בשל דעותיה הפמיניסטיות. הסכם הפשרה שהושג שם קץ למחלוקת בת חמש שנים בין ד"ר קהת לבין מכללת 'אורות ישראל'. ההסכם שהושג קובע כי ד"ר קהת תעזוב את מכללת 'אורות ישראל' אך תמשיך ללמד במכללות אחרות תוך שמירה על התקן שלה, זכויותיה והבטחת עתידה.

פיטוריה של ד"ר קהת, מייסדת ארגון קולך, לוו במחאה ציבורית רחבה מקרב אירגונים פמיניסטיים וכן מקרב האגודה הישראלית לחקר המגדר. עם קבלת הערעור והסכם הפשרה כתבה ד"ר קהת לפרופ' יפה ברלוביץ', יו"ר האגודה הישראלית לחקר המגדר ואמרה: "אין לי מילים להודות לך על התמיכה, ואני בטוחה שהתגייסותכן גם כן שיכנעה את בית הדין שחייבים לבטל את פסק הדין המזעזע. תודה מעומק הלב".

לעיתון "הארץ" מסרה קהת כי: "מבחינה עקרונית, היה לי חשוב שיבוטל פסק הדין הקודם, המאפשר לפטר אדם בגלל דעותיו. בנוסף, עזיבת מכללה שהולכת ומתחרד"לת היא רווח נקי. אם הייתי זוכה בערעור ובית הדין היה כופה על 'אורות ישראל' להמשיך ולהעסיק אותי, הייתי נשארת לעבוד במקום לא סימפטי. לכן הפשרה – המורכבת מביטול פסק הדין הקודם ומהבטחת זכויותיי ועתידי המקצועי – היא למעשה ניצחון".

צילום: רענן כהן

תגובה אחת