ארכיון - אירועים וכנסים

מניפסט החלאה/ואלרי סולאנס

"מניפסט החלאה" הוא ספר לכל מי שכועסת על גברים, מחפשת טקסט רדיקאלי מעורר מחשבה המהווה מראה הפוכה לכל מה שנאמר ברצינות תהומית על נשים לאורך הדורות על ידי הוגים, אנשי דת וכותבים שונים.

קריאה חטופה של הטקסט יכולה להוביל לגלי צחוק בלתי נשלטים ולתחושת שחרור ברוכה. להלן קטעים נבחרים:

מלחמה
הפיצוי הרגיל של הגבר על שהוא אינו אשה, דהיינו לירות ב"תותח" שלו, הוא במידה רבה בלתי מספק, מפני שהוא יכול לירות ממנו רק מספר פעמים מוגבל מאוד. לכן הוא יורה ממנו בקנה מידה גדול הרבה יותר ומוכיח לעולם כולו שהוא "גבר". כיוון שאין לו לא חמלה ולא יכולת להזדהות ולחוש אמפתיה, הוא מוכן לשלם, לשם הוכחת גבריותו, במספר לא מוגבל של מומים וסבל וחיי אדם, ובכלל זה חייו שלו – כי חייו חסרי ערך, הוא מעדיף להסתלק מהם עטור תהילה מאשר להמשיך ולדשדש בתוכם חמישים שנים נוספות.

חביבות, נימוס ו'מכובדות'
בינו לבין עצמו יודע כל גבר שהוא חתיכת חרא חסרת ערך. תחושת החייתיות גוברת עליו וגורמת לו בושה עמוקה. כיוון שאינו רוצה דווקא לבטא את עצמו, אלא להסתיר מהזולת את גופניותו המוחלטת, את האגוצנטריות המוחלטת שלו, את השנאה והבוז שהוא חש כלפי גברים אחרים, כמו גם להסתיר מפני עצמו את השנאה והבוז שהוא חושד שגברים אחרים חשים כלפיו, וכיוון שמערכת העצבים שלו אינה משוכללת, והיא מתערערת בקלות עקב כל הפגנה פעוטה של רגש או של תחושה – הגבר מנסה לאכוף קוד "חברתי" המבטיח תפלות מושלמת, שאין בה אף שמץ של רגש או של דעה מקוממת. הוא משתמש במונחים דוגמת "להזדווג", "מגע מיני", "לקיים יחסים עם" (בשביל גברים קיימת יתירות במונח "יחסי מין"), אשר מצופים שכבה עבה של נימוסים פלצניים – חליפה לשימפנזה.

כסף, נישואים וזנות, עבודה ומניעתה של חברה ממוכנת
אין שום סיבה אנושית לכסף, וגם אין שום צורך שאף אחד יעבוד יותר משעתיים-שלוש בשבוע. כל המשרות הבלתי יצירתיות (למעשה כל המשרות הקיימות כיום) היו עשויות לעבור מיכון כבר מזמן, ובחברה נטולת כסף, לכולם יכול להיות כל מה שירצו, כמה שירצו, מהטוב ביותר. אך קיימות סיבות לא אנושיות, גבריות, לרצון לשמר את מערכת הכסף:

הספר יצא לאור בעברית בהוצאת רסלינג