ארכיון - אירועים וכנסים

מכתב הארגונים להסרת מועמדותו של השופט דרורי

לכבוד,

השר גלעד ארדן, ח"כ אורי אריאל, ח"כ דוד רותם

 

הנדון: דרישת ארגונים פמיניסטיים להסרה מיידית של מועמדותו של השופט דרורי לבית המשפט העליון

 

שלום רב,

 

אנו, הארגונים הפמיניסטיים החתומים מטה, דורשים כי תסירו לאלתר את המלצתכם למינויו של השופט משה דרורי לבית המשפט העליון. דרישתנו זו באה לאחר פסק הדין החמור והגזעני של השופט דרורי, אשר נמנע מהרשעת מי שדרס אישה יוצאת אתיופיה בטענות שכל כולן שילוב של גזענות ותפיסה משפילה ומבזה כלפי נשים. השופט דרורי, שבדבריו נשען לכאורה על המשפט העברי ועל הלכות הרמב"ם, הפך את מעמדו ותפקידו לכלי לביזוי האישה שנדרסה, שחרר את נצרות לשונו על מנת להפגין שנאת נשים וגזענות מהי, שחרר את הנאשם מהעונש הראוי עבורו ועבור שכמותו, ועשה יד אחת עם העבריין נגד מי שהוקרבה ונדרסה תחת אלימותו.

לא יעלה על הדעת כי תעברו לסדר היום על פסיקתו של השופט דרורי, שאלו הם חלק מתכניה הגזענים, המתנשאים והמזלזלים:  "המאורע המכונן של חייה, שבו היא התקבלה סופית לחברה הישראלית, כשווה בין שווים, הוא הדיון בפניי", כתב. "היא החלה את דבריה בהיסוס, בתחושה שהיא אינה נחשבת, ואדם בעל רכב (הנאשם) התייחס אליה כאל כלב. בהדרגה נוכחה לדעת כי שופט מקשיב לכל הגיג מדבריה, עורכי הדין פונים אליה בנימוס, וגם מי שפגע בה מתנצל בפניה… היא הבינה את השיפור העצום במעמדה החברתי בין תחילת הדיון לסופו".

            לטעמנו, ראוי לא רק כי השופט דרורי לא יהא מועמד לכהן בבית המשפט העליון, אלא גם יודח מתפקידו לאלתר. ברור ובהיר הוא כי המשך תמיכתכם במועמדותו לבית המשפט העליון כמוה כתמיכה בגזענות כלפי יוצאות/י אתיופיה ובביזוי נשים. המשך מועמדותו של שופט כזה לבית המשפט העליון, כמו גם המשך כהונתו בתפקידו הנוכחי, עלולה להוות עוד הוכחה מצערת על הפער בין חוק לצדק במדינת ישראל, פער שאלו המשלמים עליו את מלוא המחיר הן בעיקר נשים, ובמיוחד אלו מקבוצות פוליטיות-תרבותיות-כלכליות מודרות ומוחלשות.

 

אנו מצפות לתגובתכם המהירה.

על החתום,

אחותי-למען נשים בישראל

אל"ה- אוניברסיטה ללא הטרדות, תל אביב

אנואר- מנהיגות נשים יהודיות וערביות

אשה לאשה-מרכז פמיניסטי חיפה

האגודה ללימודים פמיניסטיים ולחקר המגדר

העמותה להעצמה כלכלית לנשים

ויצו

מרכז מהות- מידע, הדרכה ותעסוקה לנשים

מרכז תמורה- המרכז המשפטי למניעת אפליה

נשים בשחור-חיפה

נשים לגופן

סביבה תומכת- המרכז לקידום נשים בעסקים

פרלמנט נשים

קואליציית נשים לשלום

קול האשה- מרכז פמיניסטי רב תרבותי

קואליציית נשים לשלום

קולך- פורום נשים דתיות

שדולת הנשים בישראל

ש.י.ן- לשוויון ייצוג נשים

 

תגובה אחת

  • По моему мнению Вы допускаете ошибку. Давайте обсудим. Пишите мне в PM, поговорим….

    ……